Zapraszamy w ramach Kozzi Film Festiwal 5. Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Czyżewska Fijewski 13 czerwca br. o godz. 20.00 do Sali im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze na spektakl teatralny Zła Matka. Przed lubuską publicznością wystąpią aktorki: Małgorzata Bogdańska oraz Karolina Porcari, która jest jednocześnie reżyserką sztuki.

Bilety dostępne na portalu abilet.pl:
https://abilet.pl/impreza/zla-matka-5531

Zła Matka to spektakl o matkach, dla których macierzyństwo to nie jest szczyt marzeń. O kobietach, które nie chcą odgrywać ról, jakie im się narzuca i chcą same decydować o sobie. Chcą żeby ich głos był równie ważny jak mężczyzn. To także ironiczna opowieść o relacjach z partnerami, mężami  i kochankami. Próba opisu świata kobiet w okresie macierzyństwa, oddania odczuć kobiety w czasie porodu i tuż po nim tworzy zabawną opowieść o zmaganiach młodych matek z nową rzeczywistością, z którą przychodzi im się zmierzyć.

Maria Peszek w piosence Kobiety pistolety śpiewała: Są kobiety pistolety / i kobiety jak rakiety / chude, długie i wysokie […]. Są kobiety doskonałe / z wyrzeźbionym gładkim ciałem.
Karolina Porcari i Małgorzata Bogdańska próbują scharakteryzować każdą z takich kobiet walcząc przy tym z panującymi stereotypami, jakoby płeć piękna była słaba.

Teatr TrzyRzecze
Reżyseria: Karolina Porcari
Tekst: Krzysztof Szekalski
Muzyka: Daniel Pigoński
Choreografia: Izabela Chlewińska
Obsada: Małgorzata Bogdańska, Karolina Porcari

Czas trwania: 90 minut

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework