Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych Debiut zapraszają 18 października 2018, godz. 18.00 na spotkanie z Andrzejem Jakimowskim, cenionym reżyserem, scenarzystą i producentem. Przed spotkaniem o godz. 16.30 odbędzie się projekcja filmu „Pewnego razu w listopadzie”. Scenariusz i reżyseria: Andrzej Jakimowski. Film otrzymał nagrody m.in.: Zielona Góra (Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru) – Grand Prix, Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) – Srebrne Grono, Taormina (Międzynarodowy Festiwal Filmów) – Nagroda Główna.

Andrzej Jakimowski – ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach.

Zrealizował między innymi: "Pogłos" (1991) – krótki film fabularny (I nagroda za najlepszy film fabularny na międzynarodowym festiwalu filmów jazzowych Jazz Film Salon w Warszawie, 1991) oraz filmy dokumentalne "Miasto cieni" (nagroda główna Korzenie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów i programów Etnicznych "At home" w Krakowie), "Dzyń, dzyń", "Wilcza 32" (nagroda główna Gryf na Przeglądzie Form Dokumentalnych w Szczecinie, 1999). Jego pełnometrażowy debiut fabularny "Zmruż oczy" obejrzało prawie 100 tysięcy widzów. Film otrzymał szereg festiwalowych wyróżnień, m.in. Nagrodę Specjalną Jury w Gdyni, Srebrne Grono w Łagowie, wyróżnienie FIPRESCI w Mannheim oraz "Paszport Polityki". W 2007 roku otrzymał Złote Lwy na 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Sztuczki”. Za ten film dostał też Orła 2008 w kategorii "Najlepsza reżyseria". W 2012 zrealizował film „Imagine”, za który otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię oraz nagrodę publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym. W 2017 nakręcił w oparciu o własny scenariusz film „Pewnego razu w listopadzie”.

Członek Polskiej Akademii Filmowej. Współzałożyciel i w latach 2005-2008 wiceprezes Stowarzyszenia FILM 1,2. Od roku 2017 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Pewnego razu w listopadzie
(dramat obyczajowy)
Polska 2017
1 godz. 32 min.
Scenariusz, reżyseria: Andrzej Jakimowski
Zdjęcia: Adam Bajerski
Muzyka: Tomasz Gąssowski
Obsada m.in.: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework