Spragnionych twórczości jednego z naszych największych przyjaciół festiwalowych - Lecha Dyblika, zapraszamy w niedzielę o godzinie 18.30 do namiotu festiwalowego na zielonogórskim deptaku. Nasz bard zaprezentuje swoje najlepsze utwory.

Lech Dyblik - Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, pieśniarz. Popularność przyniosły mu filmy Wojciecha Smarzowskiego (Dom zły, Wesele, Róża, Drogówka, Pod Mocnym Aniołem, Wołyń), a także serial Świat według Kiepskich (rola Kazimierza Badury).
Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku, a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym Noc poślubna w biały dzień w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: Kroll, Ogniem i mieczem, Człowiek wózków, Wtorek, Zemsta i Wesele, czy też w serialach Boża podszewka, Sukces i Wiedźmin. Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. Bandycka dusza.
Lech Dyblik jest niepijącym alkoholikiem. Nie ukrywa swoich słabości. Na bazie własnych uzależnieniowych doświadczeń spełnia swego rodzaju misję, spotykając się z różnorodnymi środowiskami (młodzież, osadzeni więźniowie) i uświadamiając im stan zagrożenia, jakie przynoszą używki. Przestrzega wszystkich przed nadużywaniem trunków i próbuje obalić mity na temat alkoholizmu.

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework