Informujemy, że ze względów technicznych spektakl Teatru KTO "Peregrinus" odbędzie się 20 września jako Aneks do Kozzi Film Festiwal. Gościem artystycznym Gali w Wiechlicach będzie Cezary Żołyński, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, wraz z zespołem: Przemysław Raminiak – piano, Mariusz Ambrożuk – akordeon, Marek Popis – gitara. Grupa wykona ballady Leonarda Cohena, kanadyjskiego poety, pisarza i piosenkarza.

Cezary Żołyński – aktor i reżyser teatralny, także pisarz. Ur. 26 maja 1964 roku w Wałbrzychu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu (1989). Aktor Teatru Dramatycznego w Legnicy (1989-1992), Teatru Dramatycznego w Elblągu (1992-1993) i Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie (od 1994). Zagrał epizody w serialach telewizyjnych: Pierwsza miłość (2004), Fala zbrodni (2004) i Warto kochać (2005), a w 2009 roku jedną z ról w filmie fabularnym pt. Gwiazdy w czerni. W 2006 roku został uhonorowany nagrodą Pierścienia Melpomeny dla najlepszego aktora gorzowskiego. Miłośnik filmowej sagi fantastycznej Gwiezdne Wojny (1977-2005, reż. G. Lucas). Członek elitarnego ogólnopolskiego Legionu 501 i prezes gorzowskiego fandomu Dagobah.

Leonard Cohen (1934-2016) – legendarny kanadyjski poeta, pisarz i piosenkarz, jeden z najważniejszych muzyków ostatnich pięćdziesięciu lat, twórca tak niezwykłych ballad, jak „Suzanne”, „Bird on a Wire” czy „Hallelujah”, ale także ważnych dzieł literackich z tomem poezji „Księga miłosierdzia” i powieścią „Piękni przegrani” na czele. Kariera artystyczna Leonarda Cohena rozpoczęła się w 1956 roku od publikacji pierwszego tomu poezji "Let Us Compare Mythologies" ("Porównajmy mitologie"). Autor wydał także dwie powieści: "The Favourite Game" ("Ulubiona gra") i "Beautiful Losers" ("Piękni przegrani") oraz dziesięć tomów poetyckich w tym "Stranger Music: Selected Poems and Songs" ("Muzyka nieznajomego: Wybrane wiersze i piosenki") i "Book of Longing" ("Księga tęsknoty"). W okresie działalności piosenkarskiej, który objął niemal półwiecze, nagrał czternaście albumów studyjnych. Ostatni z nich, "You Want It Darker", ukazał się w 2016 roku. Cohen został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2008, otrzymał Grammy Lifetime Achievement Award w 2010 oraz Glenn Gould Prize w 2011.

 

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework