Cztery filmy, obok wielu, wielu projekcji filmowych Kozzi Film Festiwal pokaże w Zielonej Górze w Cinema City Poland. Polecamy i zapraszamy!

  • 11 czerwca, godz. 17.00 Pomiędzy słowami, reż Urszula Antoniak
  • 11 czerwca, godz. 19.00 Twarz, reż. Małgorzata Szumowska
  • 12 czerwca, godz. 17.00 Podatek od miłości, reż. Bartłomiej Ignaciuk
  • 12 czerwca, godz. 19.00 Cicha noc, reż. Piotr Domalewski

Obowiązują wejściówki w cenie 5 zł, dostępne w Informacji katalogowej (hol Biblioteki Norwida) oraz w mediatece Góra Mediów.

Pomiędzy słowami (Kino polskie) -  Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.

Obsada: Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Christian Löber, Justyna Wasilewska.

Twarz (Kino polskie) - Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol, Anna Tomaszewska, Dariusz Chojnacki, Robert Talarczyk, Roman Gancarczyk, Iwona Bielska, Martyna Krzysztofik, Krzysztof Czeczot, Krzysztof Ibisz.

Podatek od miłości (Lubuskie konotacje) - Marian (Grzegorz Damięcki) zarabia jako mężczyzna do towarzystwa. Kobiety chętnie korzystają z jego sesji, za które sowicie go wynagradzają. Pewnego dnia przez niefrasobliwość mężczyzna zadziera z fiskusem. Kontrolą jego finansów zajmuje się ambitna, nieustępliwa oraz surowa inspektor Klara (Aleksandra Domańska), która niespodziewanie ulegnie urokowi mężczyzny.

Obsada: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Michał Czernecki, Weronika Rosati, Magdalena Popławska, Grażyna Wolszczak.

Cicha noc (Kino polskie) - Adam na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Magdalena Żak, Amelia Tyszkiewicz, Paweł Nowisz, Elżbieta Kępińska, Adam Cywka, Jowita Budnik.

 

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework