W czasie Festiwalu coś dla siebie znajdą również... najmłodsi. Zapraszamy wszystkie dzieci już 10 czerwca o godz. 12.00 do kina Młodość (WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze) na Salonik z książką Gabi. A właśnie, że jest pięknie! Magdaleny Różczki i Marty Wysockiej-Jóźwiak. Fragmenty czytać będzie Sandra Staniszewska, aktorka urodzona w Zielonej Górze, która zagrała w filmie Kamienie na szaniec oraz serialach m.in. Ojciec Mateusz, M jak Miłość, Na dobre i na złe. Wstęp wolny.

Dzień wcześniej, 9 czerwca, o godz. 11.00 Salonik z książką Gabi. A właśnie, że jest pięknie! odbędzie się w Żarach (Café Film, Park Żarskiego Domu Kultury).

Gabi. A właśnie, że jest pięknie! - Czy to możliwe, że siedmioletnia dziewczynka powtarza ciągle zdanie: „Moje życie to pasmo sukcesów”? Czy przyjemniej jest dawać, czy brać? Czy wystarczy wierzyć w marzenia, aby się spełniły? A może lepiej mieć plan B?
Gabi to bohaterka książki, która wychowuje się w rodzinie zastępczej. Ma sześcioro rodzeństwa. Uwielbia marzyć i ciągle chodzi z głową w chmurach. Właśnie zaczyna naukę w pierwszej klasie i już nie może się doczekać! W nowej szkole poznaje Bartka – swojego rówieśnika. Chłopiec jest nieśmiałym jedynakiem, który wszystkim się przejmuje. Na pozór wiele ich różni, ale szybko ta znajomość przeradza się w prawdziwą przyjaźń – taką na dobre i na złe.
Dzieciaki przeżywają mnóstwo przygód, mają sto pomysłów na minutę, ciągle wpadają w kłopoty, ale cokolwiek by się działo, na pewno sobie poradzą!
Bo najważniejsza jest przecież rodzina, przyjaźń i ogromna wiara w marzenia!

Sandra Staniszewska - urodziła się w Zielonej Górze w 1988 roku. Ukończyła studia na wydziale aktorskim w PWST w Krakowie w roku 2014. Na scenach teatralnych współpracowała m.in. z Mają Kleczewską („Milusińscy”)Krystianem Lupą („Pływalnia”), Eweliną Marciniak („Caryca Katarzyna”), Małgorzatą Warsicką („Poskromnienie złośnicy”), Krzysztofem Popiołkiem i Martyną Lechman („Makbet”). Grała również dla młodego widza w spektaklach Teatru Imka "Momotaro" T. Karolaka oraz Teatru Palladium "Calineczka" M. Szabłowskiej. Publiczności telewizyjnej znana z filmu „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego oraz seriali telewizyjnych „Ojciec Mateusz”, "Na dobre i na złe", „Komisarz Alex”, „Julia”, „M jak Miłość”.

Fot. Weronika Kosińska

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework