Gabriela Muskała, aktorka filmowa i teatralna, dramatopisarka, będzie obok Jowity Budnik gościem Łukasza Maciejewskiego w Festival Café. Artystka znana m.in. z ról w serialach Londyńczycy, Głęboka woda, Paradoks spotka się z publicznością na zielonogórskim deptaku już 13 czerwca o godz. 17.30. Muskała jest jedną z bohaterek książki Maciejewskiego Aktorki. Odkrycia.

Tego samego dnia o godz. 16.00 w Cafe Film (park ŻDK) aktorka spotka się z mieszkańcami Żar.

Gabriela Muskała - jest aktorką filmową i teatralną, laureatką wielu festiwali, a także prestiżowych nagród przyznawanych przez krytyków i publiczność. Grała m.in. w przedstawieniach Mariusza Grzegorzka, Barbary Sass, Marka Fiedora. Za rolę w filmie Wymyk w reżyserii Grega Zglińskiego została nagrodzona na festiwalu w Gdyni (2011).
Popularność przyniosły jej role w serialach Londyńczycy, Głęboka woda i Paradoks. Ostatnio zagrała w filmie Kingi Dębskiej Moje córki krowy (nominacja do Orła dla najlepszej aktorki, 2016) i w Wołyniu Wojciecha Smarzowskiego (2016) oraz w najnowszym filmie Marka Koterskiego pt. 7 Uczuć, którego premiera odbędzie się jesienią br. Gra główną rolę i jest autorką scenariusza do filmu pt. Fuga (reż. Agnieszka Smoczyńska), który miał swoją premierę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes w konkursie Semaine de la Critique.

Fot. Katarzyna Klimkowska

Łukasz Maciejewski - dziennikarz, krytyk filmowy, krytyk teatralny. Absolwent filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, wykładowca dziennikarstwa na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Laureat nagród dziennikarskich: „Złotej Róży”, „Uskrzydlonego”, „Dziennikarskiej Weny”.
Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT.
Pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu „Kino na Granicy” w Cieszynie, także dyrektora artystycznego Festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Jest ambasadorem projektu „Kultura Dostępna” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, kuratorem filmowym Małopolskiego Ogrodu Sztuku (MOS) w Krakowie.
Współpracownik prestiżowych czasopism i portali, publicysta na portalach HBO, Queer.pl, AICT Polska oraz Fipresci.org. Zasiada w kapitule Paszportów Polityki w kategorii film oraz w kapitule Nagrody im. Stefana Treugutta polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT dla twórcy Teatru TV.
W Centrum Sztuki Mościce prowadzi kino Millennium, a w nim autorski cykl „Goście Łukasza Maciejewskiego”. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki (MOS) w Krakowie prowadzi cykl „Przywrócone arcydzieła”, we Wrocławiu w Dolnośląskim Centrum Filmowym jest gospodarzem „Magla filmowego”. Jest kuratorem cyklu „Big Book Movie” w Big Book Festival w Warszawie. Autor comiesięcznych autorskich cykli filmowych w warszawskiej Bibliotece im. Staszica: „Aktorki na Bielanach” oraz „Kino za Rogiem w Bibliotece”. Ambasador konkursu Nespresso Talents dla młodych filmowców.
Jest ekspertem telewizji HBO Polska, ekspertem komisji stałych PISF, członkiem Koła Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Tarnowa. Był moderatorem i współorganizatorem kilkuset festiwali i przeglądów filmowych w Polsce i w Europie. Występuje w filmach dokumentalnych. Jest laureatem wielu wyróżnień dziennikarskich oraz autorem kilku książek (Aktorki. Odkrycia, Aktorki. Spotkania, Aktorki. Portrety, Wszystko jest lekko dziwne, wywiad-rzeka z Danutą Stenką Flirtując z życiem).

Aktorki. OdkryciaKolejna publikacja znanego krytyka i dziennikarza, w której kreśli on portrety niezwykłych, wyjątkowych, silnych kobiet. Tym razem rozmawia z Grażyną Błęcką-Kolską, Sonią Bohosiewicz, Jowitą Budnik, Renatą Dancewicz, Katarzyną Gniewkowską, Urszulą Grabowską, Karoliną Gruszką, Małgorzatą Hajewską-Krzysztofik,
Dorotą Kolak, Joanną Kulig, Małgorzatą Kożuchowską, Agatą Kuleszą, Izabelą Kuną, Gabrielą Muskałą, Martą Nieradkiewicz, Mają Ostaszewską, Kingą Preis, Joanną Trzepiecińską.
Autor przeprowadza szczere rozmowy z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach.
18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd. Co w karierze aktora przesądza o spełnieniu? Talent, determinacja, a może szczęście? Jak pozostać sobą, gdy jest się nieustannie ocenianym przez innych?
Aktorki. Odkrycia to zbiór opowieści o kluczowych momentach w życiu bohaterek. O wydarzeniach, od których wszystko się zaczęło.
Życie aktorów jest podobne do naszego, ale wszystko w nim wydaje się intensywniejsze. Radości i splendor większe, stres i lęk przed porażką silniejsze, a los bywa jeszcze bardziej kapryśny.

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework