To już dzisiaj! Spotkanie z twórcami filmu Magdalena: Magdaleną Żak i Filipem Gieldonem

Magdalena to młoda kobieta, która nie mówi - komunikuje się ze światem poprzez muzykę. Nocami próbuje swoich sił w klubie, marząc o zagranicznej karierze didżejki. W ciągu dnia stara się zajmować pięcioletnią córką, którą wychowuje razem ze swoją matką. Z racji swojej dysfunkcji trudno jest jej znaleźć i utrzymać pracę, a nieporozumienia z matką sprawiają, że sytuacja w domu staje się coraz bardziej napięta. Kiedy na swojej drodze spotyka znaną didżejkę Julię, która bierze ją pod swoje skrzydła i obiecuje wyjazd do Berlina na słynną imprezę branżową, zaczyna wierzyć, że wszystko się ułoży a marzenia mają szansę się spełnić. Niestety, trudna przeszłość, od której Magdalena cały czas ucieka, zaczyna ją doganiać i niszczyć to, co zdołała osiągnąć. Dodatkowo obdarzenie zaufaniem nieodpowiedniej osoby rozpocznie ciąg wydarzeń, których nie da się zatrzymać, a które dramatycznie wpłyną na jej życie. Ostatecznie główna bohaterka stanie przed swoim największym wyborem – córka czy ucieczka?

Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera Filipa Gieldona, który również napisał scenariusz tego filmu.

Filip Gieldon
Absolwent Wydziału Reżyserii w PWSFTViT w Łodzi. Łączy zamiłowanie do kina i teatru z doświadczeniem kulturowym, które dało mu życie w Szwecji, Londynie i w Polsce. W 2013 r. zadebiutował jako reżyser teatralny w teatrze WARSawy przedstawieniem Gruzy napisanym przez Dennisa Kelly’ego. Następnie zrealizował film dokumentalny Egzamin Dojrzałości i film fabularny Luna oraz przedstawienie muzyczne Oś w Teatrze Powszechnym w Łodzi. W 2016 r. wyreżyserował spektakl Antygona w Nowym Jorku w Teatrze Śląskim. W 2017 r. wyreżyserował klasyczną sztukę Augusta Strindberga Panna Julie w Teatrze Aleksandra Fredry w Gnieźnie oraz współczesny dramat Rewolta autorstwa Alice Birch w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Rewolta była konkursowym przedstawieniem teatru na festiwalu m-teatr, gdzie została dwukrotnie nagrodzona. W 2017 r. odbyła się premiera jego spektaklu Szklana menażeria. Na początku 2019 r. jego dramat Szwedzkie blade blondynki nie idą do nieba dostał się do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W kwietniu tego samego roku wyreżyserował teatr telewizji na podstawie dramatu Kasie autorstwa Wojciecha Tremiszewskiego dla Teatroteki. Produkcja ta otrzymała Nagrodę Publiczności, a także nagrody za scenografię, muzykę, drugoplanową rolę kobiecą podczas 4. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2020 roku.

Magdalena Żak
T
arnowianka, aktorka, doktorantka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Do tej pory można było ją zobaczyć na deskach teatrów w całej Polsce, m.in TR Warszawa, Teatru Współczesnego w Warszawie, Teatru Nowego w Krakowie, Teatru Współczesnego w Szczecinie czy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Interesuje się antropologią kultury iszeroko pojętą sztuką. W 2021 roku zrealizowano film Filipa Gieldona pt. Magdalena ze znakomitą kreacją Magdaleny Żak w tytułowej roli. Z aktorką i reżyserem filmu będzie okazja się spotkać podczas Festiwalu. 12 czerwca 2022 (niedziela

12.06.2022 (niedziela), godz. 20.00
KINO NORWID

 

 

 

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework