NOWY CYKL
KINO LUBIĘ
ŁUKASZ MACIEJEWSKI ZAPRASZA
14 marca 2022, godz. 18.00!

„Kino Lubię” - i ludzie kina – których cenię. W zaprzyjaźnionej Zielonej Górze inauguruję nowy cykl - tym razem kino premierowe, nowości i spotkania wokół premier z udziałem reżyserów, aktorów, kompozytorów. Moja współpraca z Zieloną Górą jest efektem działalności i pomysłów niestrudzonego Andrzeja Bucka, niegdyś wieloletniego dyrektora teatru w Zielonej Górze, a od lat szefa Biblioteki im. Norwida, jednej z najlepszych placówek bibliotecznych w Polsce. Andrzej odkrył zanim stało się modne, że biblioteka jest miejscem spotkań, nie tylko wypożyczalnią. Pełni dzisiaj funkcję Domu Kultury, kina, teatru, galerii, a czasami filharmonii. Biblioteka Norwida rokrocznie organizuje interdyscyplinarny festiwal Kozzi (im. Macieja Kozłowskiego) - jestem przyjacielem tej imprezy. A teraz nasza kooperacja będzie jeszcze intensywniejsza. Co jakiś czas, będę wpadał do Zielonej Góry, żeby spotkać się z widzami, kinomanami – i zapraszać do Was najlepszych, najbardziej lubianych i najciekawszych artystów.
14 marca, odwiedzę Zieloną Górę razem z Małgosią Foremniak – i wspólnie zaprosimy na „Sonatę” w reżyserii Bartosza Blaschke.
A wieczorem, po spotkaniach, mam nadzieję, że w mojej ulubionej restauracji i najgościnniejszym hotelu „Retro” zjemy placki ziemniaczane z polędwiczkami i sosem kurkowym (to potrzeba serca, nie reklama). „Kino Lubię”. I podróże, i nowe doświadczenia, i spotkania. „Łukasz Maciejewski zaprasza”(m)
Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework