Olena Leonenko, pieśniarka, kompozytorka muzyki teatralnej, choreograf, aktorka, pedagog śpiewu i ruchu scenicznego, potwierdziła swój udział w Festiwalu Filmu i Teatru! Okazja do zobaczenia i usłyszenia artystki będzie już 9 czerwca o godz. 17.00 w żarskim Ratuszu. Leonenko wystąpi w przedstawieniu muzycznym Podwórko - świat*. Z kolei 13 czerwca o godz. 20.30 w zielonogórskim kinie Norwid (Sala im. Janusza Koniusza) aktorka przedstawi Noc z Wertyńskim**. Bilety na przedstawienie w Zielonej Górze można kupić za pośrednictwem portalu abilet.pl.

* W tym przedstawieniu muzycznym Olena Leonenko powraca na podwórko swego dzieciństwa, w samym sercu Kijowa. To podwórko jest i metaforyczne, i bardzo realne. Mieszkają tam Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Gruzini, rodziny mieszane, antysemici, trochę psów i dużo kotów. Krzyżują się na nim muzyczne style i ludzkie losy. Można usłyszeć podwórkowe tanga i ludowe pieśni ukraińskie, rosyjskie, żydowskie. Pieśni Okudżawy, Wysockiego, Leszczenki, Bernesa, szlagiery z filmów takich jak Świat się śmieje, Dwaj żołnierze.

Spektakl Podwórko - Świat, wyreżyserowany przez Janusza Głowackiego, jest muzycznym katalogiem wspomnień pełnym życzliwego humoru i zrozumienia dla ludzkich marzeń i słabości.

** Przedstawienie muzyczne złożone ze szlagierów legendarnego rosyjskiego artysty - Aleksandra Wertyńskiego.
Jego pieśni o szczęśliwej i nieszczęśliwej miłości przetrwały wszystkie wojny, rewolucje i mody, są śpiewane w całej Europie.
Olena Leonenko - pieśniarka, aktorka, kompozytorka dysponująca czterooktawowym głosem zachwyca niezwykłym wykonaniem piosenek Wertyńskiego i opowiada o jego burzliwym życiu, życiu pierwszego człowieka w Rosji, który sztukę śpiewu wprowadził na estradę.

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework