Już dzisiaj mamy przyjemność zaprosić na monodram Forever Szekspir! w wykonaniu Andrzeja Seweryna, wybitnego aktora teatralnego i filmowego, reżysera teatralnego, dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.
Po spektaklu zapraszamy na rozmowę o książce Andrzej Seweryn. Ja prowadzę! Arkadiusza Bartosiaka i Łukasza Klinke.
Bilety już na abilet.pl!

Aktor w monodramie opowiada o świecie Szekspira w interaktywnym dialogu z widzem. Pokazuje człowieka w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski. Rozmawia o ludzkich słabościach i o sile marzeń.

Najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Williama Szekspira – Hamleta, Makbeta, Romea i Julii, Henryka V, Burzy, Ryszarda III, Sonetów i wielu innych – układają się w fascynującą opowieść o rozmaitych doświadczeniach i stanach emocjonalnych człowieka.

Ten spektakl będzie próbą dialogu z publicznością – powiedział Andrzej Seweryn – będę gotów do tej rozmowy i mam nadzieję, że widzowie również.

Spektakl jest pokazem kunsztu jednego aktora, który z wielkim wyczuciem i harmonią przemienia się na scenie z jednej postaci w drugą, przechodzi kolejne inkarnacje, wciela się w kolejne role. Recytując wyjątki ze sztuk oraz sonetów Szekspira, stara się odpowiedzieć na pytanie, kim jest człowiek i co konstytuuje jego byt. Kolejne metamorfozy dokonujące się na scenie wprowadzają nowe wątki i wielkie, odwieczne pytania, na które do dzisiaj nie znamy odpowiedzi. Odnajdujemy jednak tropy, które mogą prowadzić do wypracowania własnej odpowiedzi.

7 października, godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza Biblioteki Norwida 

Autor: William Szekspir
Tłumaczenie: Piotr Kamiński
Reżyseria: Andrzej Seweryn
Scenariusz: Piotr Kamiński, Jerzy Klesyk, Andrzej Seweryn

Czas trwania: 140 minut

 

 

Go to top
Template by JoomlaShine