Monodram pt. Nadbagaż zabiera nas w emocjonalną podróż wraz z bohaterką, zachowując jednak kompaktową formę - przedstawienie mieści się w dużej walizce. Może być zagrane praktycznie w każdych warunkach, łamiąc sztywny podział między sceną a widownią. Aktorka jest tak blisko widzów, by mogli wraz z nią poczuć ciężar "nadbagażu".

„… ten tytułowy nadbagaż, to jest to coś zapamiętane, może odłożone gdzieś w odległym zakamarku mózgu, ale uwierające i wychodzące w najmniej odpowiednim momencie. Nadbagaż pamięci, wrażliwości, tęsknoty, gniewu i niezgody na rzeczy, na które jako dziecko nikt nie ma wpływu (…).

Spektakl jest szalenie aktualny, szalenie trafiający w punkt. Polska przecież cały czas mierzy się z problemem emigracji, wyjazdów coraz to kolejnych pokoleń. Kiedyś to była ucieczka od komuny, potajemny wyjazd niby na wakacje, a potem zostawianie za żelazną kurtyną. Dziś to jest prostsze, bo nie trzeba żadnych hamletowskich gestów. Wystarczy decyzja – mamy dość. (…) To między innymi i o tym jest ten tekst, jest ten znakomity spektakl. Dawno nie widziałam w teatrze tak perfekcyjnie zrobionego monodramu i tak znakomicie zagranego. Tak świetnie operującego kliszami kulturowymi, ale i zgrabnymi odniesieniami do tego, co tu i teraz. Bez polityki, bez moralizowania.”   Renata Ochwat,  echogorzowa.pl

Monodram w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej-Prorok podbił już serca amerykańskiej Polonii – został przyjęty owacjami na stojąco w Nowym Jorku, Bostonie, New Jersey i Pensylwanii. Polscy widzowie podkreślali, że ten niezwykle emocjonalny spektakl dotyka spraw najważniejszych i trafnie diagnozuje losy emigrantów.

Spektakl realizowany w ramach inicjatyw aktorskich.

Autorka tekstu Iwona Kusiak
Reżyseria Rafał Matusz
Scenografia i kostiumy Natalia Kołodziej
Muzyka Paweł Paluch

Data wydarzenia: 11 września 2020, godz. 16.00
Miejsce: Kino Norwid / Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9
Bilety już dostępne!  15 zł abilet

 

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework