Kozzi Film Festiwal to także moc atrakcji dla rodzin oraz dzieci. Już od 12 czerwca br. będziemy czekać na Was w namiocie Festival Café na zielonogórskim deptaku. Serdecznie zapraszamy!

Program:

12.06.2019, g. 11.00-13.00
Bolek i Lolek, czyli Polak Mały
Zajęcia dla młodszych dzieci szkolnych, podczas których poznamy symbole narodowe, a także zaprzyjaźnimy się z animowanymi bohaterami, którzy przeszli do historii, stając się symbolami animowanej bajki polskiej.

13.06.2019, g. 11.00-13.00
Język polski w bajkach, czyli drzewiej bywało…
W dniu poświęconym językowi polskiemu  podkreślimy wagę języka polskiego. Poznamy funkcjonujące w języku polskim archaizmy, związki frazeologiczne i słownictwo związane z filmem, a do wspólnej zabawy zaprosimy dzieci w wieku 8-10 lat.

14.06.2019, g. 11.00-13.00
W poszukiwaniu Pana Anatola, czyli czym jest Lapbook
Spotkanie z pisarzem Marcinem Radwańskim oraz z jednym z dziennikarzy Radia Zielona Góra, podczas którego dowiemy się o sposobach poszukiwaniach informacji dawniej i dziś.
Zajęcia warsztatowe – Lapbooki.  Młodzież wyszukuje informacje dotyczące osób związanych z historią filmu i teatru (np. Maciej Kozłowski, Gustaw Holoubek, Janusz Głowacki, Elżbieta Czyżewska, Tadeusz Fijewski), a wyniki przedstawią w formie Lapbooka. Forma ta ma na celu uzyskanie nowych informacji. Uczy także samodzielnego ich wyszukiwania, dokonywania wyboru najistotniejszych treści, a na kolejnym etapie czytelnego i atrakcyjnego ich przedstawienia.

15.06.2019
Film w komiksie, czyli co kręci młodzież
Spotkanie dedykowane młodzieży w wieku 13-16 lat. Składać się będzie z miniwystawy komiksów, a także rozmowy-debaty o tym, jakie formy przekazu są atrakcyjne dla młodzieży.
Kolejnym elementem będą warsztaty z tworzenia komiksu.

16.06.2019
Kulturalna Zielona Góra, czyli gra miejska z kulturą w tle. Uwaga! Obowiązują zapisy.
Dzień wspólny dzieci i ich rodzin. Do wspólnej zabawy zapraszamy uczestników wcześniejszych spotkań, ich rodziny i znajomych. W grze miejskiej biorą udział drużyny złożone z co najmniej 1 osoby nieletniej i jej dorosłego opiekuna.
Na terenie Zielonej Góry (w „kulturalnych” miejscach miasta) rozmieszczane zostaną stacje z kolejnymi zadaniami dla uczestników zabawy – powiązane tematycznie z warsztatami z dni poprzednich.
By ukończyć grę, każda drużyna musi zaliczyć wszystkie stacje. Po rozwiązaniu zadania, przy każdej stacji, drużyna otrzyma jeden kawałek układanki oraz wskazówkę kierującą ją do kolejnego przystanku.

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework